Strona głównaRecenzjeAkcesoriaLenovo Y Gaming Armored Backpack B8270 - test gamingowego plecaka do zadań...

Lenovo Y Gaming Armored Backpack B8270 – test gamingowego plecaka do zadań specjalnych

Laptopy gamingowe produkowane przez wiodących producentów są coraz bardziej wydajne, a także mają coraz większą przekątną ekranu. To powoduje, że nasz mobilny sprzęt do grania może sprawiać problemy w transporcie, zwłaszcza, jeżeli dysponujemy tylko torbą, którą możemy albo nosić w ręce, albo na jednym ramieniu. Z tego powodu Lenovo, poza wypuszczeniem swoich gamingowych laptopów serii Legion, przygotował również odpowiednie plecaki do ich transportu. I właśnie jednemu z nich przyjrzymy się dzisiaj bliżej.

Tym razem miałem okazję na własnych plecach przetestować gamingowy plecak o wdzięcznej i krótkiej nazwie Lenovo Y Gaming Armored Backpack B8270. Okazuje się, że nie tylko jego nazwa jest długa, plecak jest również sporych rozmiarów. jednak jest to całkowicie uzasadnione, ponieważ przeznaczony jest do przenoszenia laptopów o przekątnej 17,3 cala.

Zanim jednak przejdę do omawiania szczegółów przyjrzymy się jego parametrom podanym przez producenta.

  • Model: Lenovo Y Gaming Armored Backpack B8270
  • Przeznaczony do laptopów: 17,3”, 16” 15,6”
  • Liczba komór: 3
  • Komory i przegrody: Laptop, Tablet, Słuchawki, Akcesoria, Dokumenty
  • Wymiary komory na laptopa: 430 x 290 x 40 mm
  • Kieszenie zewnętrzne: Boczna, Tylna
  • Rodzaj zapięcia: Zamek błyskawiczny
  • Kolor: czarny
  • Dodatkowe: Regulowane wzmacniane szelki, Wzmocniona rączka, Ochrona przed deszczem
  • Wymiary zewnętrzne: 505 x 360 x 180 mm
  • Masa: 1,35 kg
  • Cena: ok. 350 złotych.

[nextpage title=”Wygląd i jakość wykonania”]Każdy czasem potrzebuje chwili wytchnienia i odpoczynku. A co może być lepszego niż wybrać się do kolegów na wspólne granie? Jednak żeby się wybrać w pierwszej kolejności trzeba spakować sprzęt, najlepiej do plecaka i to takiego, w którym wszystko się zmieści.  Lenovo Gaming B8270 idealnie wpasował się w ten opis. Model ten przeznaczony jest do przenoszenia laptopów o przekątnej ekranu do 17,3 cala.  Oczywiście oprósz samego laptopa możemy zmieścić w nim dodatkowe akcesoria oraz inne niezbędne rzeczy i sprzęt. A jest on całkiem pojemny. Duża pojemność wpływa na jego wielkość, wymiary bryły wynoszą 505 x 360 x 180 mm.

Design nosidełka został bardzo starannie przemyślany i nie ma tu mowy o przypadku czy nadmiarowych elementach. Wszystko jest tudobrze spasowane i współgra ze sobą, czysta harmonia. Model ten wykonany jest z czarnego materiału o widocznym splocie, który nadaje mu delikatnej faktury. Sam materiał jest miły w dotyku i – zgodnie z deklaracją producenta – cechuje się wodoodpornością, dzięki czemu chroni swoją zawartość przed deszczem i śniegiem.

Każdy z zamków błyskawicznych jest osłonięty materiałem, co zabezpiecza przed przedostaniem się wilgoci do środka. Zawleczki suwaków ozdobione są gumowymi nakładkami z napisem Lenovo. Dzięki temu nie są nudne oraz ułatwiają chwytanie. Zastosowane zamki błyskawiczne działają płynnie, bez zacięć. Ich obsługa możliwa jest jedną ręką w obie strony, a długość pozwala na wygodne otworzenie komór plecaka niemal na „oścież”.

Przedni panel jest dodatkowo wzmocniony swego rodzaju tarczą, wykonaną z twardego tworzywa. Przypomina toten sam materiał, z jakiego wykonane są walizki samolotowe. Jego zadaniem jest dodatkowa ochrona mechaniczna plecaka i jego zawartości. Faktura przypomina paski sztruksu, dające wrażenie szaro-czarnego przeplotu. Samo tworzywo jest sztywne i delikatne w dotyku. Środek „tarczy” zdobi czerwone logo Lenovo.

Dolna część frontu została pokryta materiałem przypominającym nubuk. Zachodzi on również na spód plecaka, tak do 2/3 wysokości. Dzięki temu plecak jest sztywniejszy. Pozostałe części stanowi czarny materiał ze splotem, o którym pisałem wcześniej. Pod nim można wyczuć bardzo sztywną gąbkę ochraniającą zawartość ostatniej komory, o czym później.

Na prawym boku plecaka znajduje się dodatkowa kieszeń, która skrywa sakiewkę do przenoszenia butelek z wodą lub bidonów. Wykonana jest z czarnej drobnej siatki oraz gumki na brzegu. Bez problemu mieści się w niej plastikowa butelka o pojemności 0,7 litra. Na lewym boku brak jest ukrytych kieszeni, ostrzy, lub innych broni.

Usztywniony tył stabilizuje ułożenie plecaka na plecach. Dzięki sześciu poduszeczkom wykonanym z siateczki i wypełnionych pianką nie naciska bezpośrednio na kręgosłup, dając również przestrzeń wentylacyjną. Dzięki temu nie jest gorąco w plecy. Dodatkowym elementem stabilizacyjnym jest duża poduszeczka na odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Poza ochroną dołu naszych pleców, z powodzeniem może ochronić również nasze wartościowe przedmioty, dokumenty oraz pieniądze przed wścibskimi oczami i łapskami kieszonkowców. Pod nią ukryta jest dodatkowa kieszonka bezpieczeństwa z zamkiem błyskawicznym. Dzięki piance oraz dodatkowej warstwie usztywniającej nie czujemy przenoszonych w środku rzeczy, no chyba, że ktoś próbowałby przenosić tam gwoździe.

Ramiona wszyte są na całej długości, a łączenie z tyłem plecaka zostało dodatkowo wzmocnione paskiem materiału. Podobny pasek biegnie przez środek obu ramion. Dzięki sprzączce oba ramiona możemy spiąć na wysokości klatki piersiowej. Dolne zawleczki pozwalają dopasować ich długość. B8270 został wyposażony również w rączkę pozwalającą na trzymanie plecaka w ręku, np. w autobusie.

[nextpage title=”Wnętrze”]Lenovo Y Gaming Armored Backpack B8270 składa się z trzech oddzielnych komór, o różnym przeznaczeniu. Każda dodatkowo zawiera przegrody i kieszonki. Na plecach umieszczona została kieszeń bezpieczeństwa na pieniądze i dokumenty, o której wspominałem wcześniej.

Pierwsza komora znajduje się bezpośrednio za „tarczą”. Zamek błyskawiczny umieszczony został niemal na całej długości, co pozwala na szerokie rozwarcie przegrody. Jej wnętrze zostało wykonane ze śliskiego, szarego materiału, którego faktura może przypominać plaster miodu, chociaż przy bliższym przyjrzeniu się zobaczymy owale zamiast heksagonów.

W komorze znajdziemy trzy małe kieszonki z wypełnionymi gąbką frontami i jedną dużą przegrodę ozdobioną na brzegu paskiem czerwonego materiału. Po przeciwnej stronie zostały umieszczone dwie większe kieszenie z elastycznego materiału. Komora przeznaczona jest do przenoszenia drobnych akcesoriów jak myszki, nośniki pamięci etc.

Środkowa, największa komora również pokryta jest szarym materiałem o strukturze „plastra miodu”. Na jej przedniej ściance znajdują się dwie szerokie kieszenie, górna otwarta oraz dolna wykonana z siateczki i zabezpieczona zamkiem błyskawicznym Na tylnej ściance komory znajdziemy czerwony pleciony pasek z rzepem do zawieszania słuchawek. Pod nim kieszeń do przenoszenia słuchawek, a jeszcze niżej dwie kieszonki z gumką.

Pomiędzy obiema ściankami komory znajduje się dużo wolnej przestrzeni, którą możemy wykorzystać do przenoszenia dodatkowych akcesoriów jak klawiatura, aparat, mikrofon czy kamera. Z powodzeniem możemy zmieścić tu również dodatkową „zmianę” ubrań gdyby przyszło nam nocować poza domem. Podłoga komory pokryta jest tym samym szarym materiałem, a od spodu usztywniona wcześniej wspominanym tworzywem przypominającym nubuk.

Ostatnia komora przeznaczona jest do przenoszenia laptopa. Dodatkowo znajduje się tu również kieszeń, w której zmieścimy tablet. Wnętrze przegrody na tablet wyścielone jest szarym materiałem w dotyku przypominającym welur, który zabezpiecza urządzenie przed porysowaniem. Ściana na „plecach” pokryta jest czerwonym materiałem z „bąbelkami” wypełnionymi sztywną gąbką, co chroni znajdujący się w środku laptop. Na spodzie komory została wszyta sztywna gąbka, zabezpieczająca komputer przed kontaktem z podłożem. Zabrakło mi tutaj elastycznego paska z rzepem, który dodatkowo przytrzymałby notebooka. Z drugiej strony, po zamknięciu komory, laptop spoczywa w niej stabilnie.

Dodatkowa sprawa, na którą może nie zawsze zwraca się uwagę, to zapach. Lenovo Y Gaming Armored Backpack B8270 ma delikatną przyjemną woń nowości, zarówno na zewnątrz jak i w komorach. Nie wydziela on nieprzyjemnych zapachów farby, chemikaliów czy innych niezidentyfikowanych substancji, jakimi mogą pachnieć plecaki z dolnej półki.

[nextpage title=”Podsumowanie i ocena”]Swoją przygodę z Lenovo Y Gaming Armored Backpack B8270 oceniam bardzo pozytywnie. Lenovo zdecydowanie dobrze przyłożyło się zarówno do projektu, jak i wykonania plecaka. Dotyczy to samych materiałów oraz połączenia ich ze sobą w zgrabną całość.

Duża pojemność sprawia, że spokojnie w jego komorach zmieścimy laptopa, tablet, dokumenty jak i inne potrzebne drobiazgi. Ukryta kieszonka przydaje się, gdy nie chcemy nosić portfela w kieszeni i obawiamy się kieszonkowców grasujących w mieście.

Spokojny oraz stonowany design sprawia, że B8270 sprawdza się zarówno jako plecak „sportowy”, jak i służbowy. Można go nosić tak w stroju codziennym, jak i bardziej formalnym, co jest zdecydowanie wygodniejsze od noszenia komputera w torbie. Ze względu na swój uniwersalny wygląd pasuje do każdego ubrania. Duża pojemność komór pozwala na spakowanie ciuchów na zmianę i kosmetyków, gdyby przyszło nam jechać w delegację czy na krótki wyjazd z laptopem.

Jest to produkt wart swojej ceny, która może nie jest najniższa, jednak zdecydowanie wiadomo, za co płacimy.

Ocena 9/10

Zalety

  • pojemność
  • jakość wykonania
  • wygodnie leży na plecach
  • stosunek jakości do ceny
  • kieszonka bezpieczeństwa
  • trzy komory
  • uniwersalny design
  • wygodna rączka
  • wygodne ramiona z możliwością spięcia
  • chowana sakiewka na butelkę z wodą
  • dodatkowe wzmocnienie
  • bez dziwnych chemicznych zapachów

Wady

  • przydałby się elastyczny pasek do przypięcia laptopa
  • ale, to i tak czepialstwo

[foogallery id=”686207″]

Bądź na bieżąco

Obserwuj GamingSociety.pl w Google News.

Sourcewłasne
SoSlowGamer
SoSlowGamer
Redaktor, szef działu retro

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ